Aktualności

data dodania: 2019-09-01

Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej, ojczyzny i pokoju na świecie odbyła się 1 września w najstarszym polskim kościele we Francji pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Concorde” w Paryżu.

Uczestniczyli m.in ambasador RP we Francji Tomasz Młynarski, reprezentanci Stowarzyszenia Polskich Kombatantów (SPK) Koła Paryż, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów we Francji i ich Rodzin, Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu, Federacji Polonii Francuskiej.

data dodania: 2018-10-09

Tegoroczny Zjazd, pod hasłem „Łączy nas Niepodległa”

Z uwagi na przypadającą w 2018 roku 100. rocznicę odzyskania niepodległości główne organizacje polonijne z Radą Polonii Świata na czele, we współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska" i Senatem RP, postanowiły zwołać V Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy oraz nadać mu specjalny charakter i niecodzienny wymiar, tak aby to spotkanie Polaków z całego świata stało się znaczącym punktem w narodowych obchodach, jednoczących w obliczu wielkiego święta cały rozproszony w świecie naród.

W dniach 19-23 w Warszawie odbyl się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. 

 

Światowe Forum Kultury Polonijnej otworzyła wicemarszałek Maria Koc. Jak zaznaczyła, podczas forum podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytania, czym jest kultura na emigracji, jaką pełni funkcję, kim są jej twórcy, animatorzy i jej odbiorcy. Podkreśliła, że kultura na emigracji to „budowanie polskiej tożsamości w milionach polskich rodzin za granicą dzięki znajomości treści, kodów, symboli i wartości, które tę kulturę tworzą. To także codzienna praca tysięcy organizacji i instytucji polonijnych na całym świecie, które kulturę polską upowszechniają i uczą jej młodych ludzi”. Zdaniem wicemarszałek bez polskiej kultury za granicą nie byłoby Polaków poza ojczyzną, bo właśnie kultura jest tym spoiwem, które nas łączy. „Poczucie tożsamości narodowej, to, co czyni nas Polakami w kraju i za granicą, dokonuje się na płaszczyźnie kulturowej. Stąd nieodzowność kultury dla integralności wspólnoty narodowej w kraju i za granicą” – powiedziała wicemarszałek Senatu.

data dodania: 2016-04-02

Drodzy Sympatycy, Przyjaciele,Rodacy

Stowarzyszenie Obrońców Krzyża wraz z innymi członkami stowarzyszeń patriotycznych zorganizowało w dniu 10 kwietnia ( niedziela ) 2016 r. obchody 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości zostaną rozpoczęte Mszą św. o godz.11 tej w kościele polskim na Concorde, po Eucharystii około 12.30 wyruszy marsz patriotyczny w kierunku Placu Inwalidów pod płytę ,,Solidarności"gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w tych uroczystościach, proszę przynieś flagi i zachęcić znajomych do wzięcia udziału w tych obchodach.           
 

1 2 3 ... 25