Aktualności

data dodania: 2016-03-27

Szanowni Państwo

Z okazji Świąt Wielkiejnocy wszystkim przyjaciola, sympatykom, zarzad Stowarzyszenia Obrońców Krzyża, składa z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, sił i łask płynących od Jezusa Zmartwychwstałego. Niech Miłość zdolna pokonać wszelkie trudy, nieustannie was wspiera i pomaga w każdym momencie życia.

data dodania: 2016-02-08


Drodzy Członkowie i Sympatycy,    


Przypominam o Mszy św. smoleńskiej która zostanie odprawiona 10  lutego ( środa popielcowa ) o godz.18.30 w kościele polskim Wniebowzięcia NMP na Concorde.Po Eucharystii spotykamy się pod kościołem przy schodach następnie  pójdziemy do kawiarni tam gdzie zawsze na  ul Rivoli w celu omówienia bieżących spraw i ustalenia daty zebrania  stowarzyszenia. Rozpoczął się Nowy Rok 2016,proszę  członków o uiszczanie składek członkowskich,osoby które posiadają czek proszone są o zapłacenie czekiem. Proszę zapłacić jutro po Mszy św. lub przesłać na adres: 221 rue de Belleville  75019 Paris,czek wypełnić na Stowarzyszenie Obrońców Krzyża.Składka roczna wynosi 15 euro, mile widziana jest każda dodatkowa ofiara członków stowarzyszenia i sympatyków ,ofiara będzie przeznaczona na działalność  stowarzyszenia. Rok 2015 był dla nas bardzo pracowity po za planowanym programem dodatkowo większość członków  stowarzyszenia włączyła się się w kampanie wyborczą wyborów prezydenckich, parlamentarnych która przyczyniła się do zwycięstwa naszych kandydatów. Członkowie stowarzyszenia tez uczestniczyli w komisjach wyborczych.Rok 2016 rozpoczęliśmy Mszą św. smoleńska,spotkaniem opłatkowym ,,Radia Maryja" i organizowaniem kontrmanifestacji  przeciwko manifestacji KOD-u w sobotę 23 stycznia br.Proszę zastanowić się nad naszą  działalności na 2016 rok, wiadomo jest że będziemy organizować rożne rzeczy po za planem tak jak co roku. Bardzo dziękuje wszystkim członkom stowarzyszenia i sympatykom  którzy włączyli się aktywnie w działalność stowarzyszenia w 2015 r. oraz za wszystkie złożone ofiary które pozwoliły nam na niezrealizowanie tych wszystkich przedsięwzięć.   

 

Pozdrawiam serdecznie 

      Jola Dzwigała      
 

data dodania: 2016-01-23

Tylko dzieki zdecydowanej postawie srodowisk patriotycznych w Paryzu, jak,  Stowarzyszenie Obroncow Krzyza, Kolo SPK, Klub Mysli  Patriotycznej ,Klub Gazety Polskiej, oraz zwolennicy dzialan rządu Prawa i Sprawidliwosci  zdołali zablokować  kontrmanifestacją zmanipulowanych  ludzi KOD-u.   Obok polskiego konsulatu w Paryzu 23.01.16 w sobote KOD-owcy manifestowali  pod falszywym haslam „ w obrone zagrożonej wolności „. Demonstracje   KOD-u   niezrozumiale odbierali  francuzi. Jest to gra, szkalujaca dobre imie Polski i nowo wybrany demokratycznie rzad Rzecypospolitej poza granicami Polski.

PS.  Zobacz zdjecia w Galerii