Aktualności

data dodania: 2016-02-08


Drodzy Członkowie i Sympatycy,    


Przypominam o Mszy św. smoleńskiej która zostanie odprawiona 10  lutego ( środa popielcowa ) o godz.18.30 w kościele polskim Wniebowzięcia NMP na Concorde.Po Eucharystii spotykamy się pod kościołem przy schodach następnie  pójdziemy do kawiarni tam gdzie zawsze na  ul Rivoli w celu omówienia bieżących spraw i ustalenia daty zebrania  stowarzyszenia. Rozpoczął się Nowy Rok 2016,proszę  członków o uiszczanie składek członkowskich,osoby które posiadają czek proszone są o zapłacenie czekiem. Proszę zapłacić jutro po Mszy św. lub przesłać na adres: 221 rue de Belleville  75019 Paris,czek wypełnić na Stowarzyszenie Obrońców Krzyża.Składka roczna wynosi 15 euro, mile widziana jest każda dodatkowa ofiara członków stowarzyszenia i sympatyków ,ofiara będzie przeznaczona na działalność  stowarzyszenia. Rok 2015 był dla nas bardzo pracowity po za planowanym programem dodatkowo większość członków  stowarzyszenia włączyła się się w kampanie wyborczą wyborów prezydenckich, parlamentarnych która przyczyniła się do zwycięstwa naszych kandydatów. Członkowie stowarzyszenia tez uczestniczyli w komisjach wyborczych.Rok 2016 rozpoczęliśmy Mszą św. smoleńska,spotkaniem opłatkowym ,,Radia Maryja" i organizowaniem kontrmanifestacji  przeciwko manifestacji KOD-u w sobotę 23 stycznia br.Proszę zastanowić się nad naszą  działalności na 2016 rok, wiadomo jest że będziemy organizować rożne rzeczy po za planem tak jak co roku. Bardzo dziękuje wszystkim członkom stowarzyszenia i sympatykom  którzy włączyli się aktywnie w działalność stowarzyszenia w 2015 r. oraz za wszystkie złożone ofiary które pozwoliły nam na niezrealizowanie tych wszystkich przedsięwzięć.   

 

Pozdrawiam serdecznie 

      Jola Dzwigała      
 

data dodania: 2016-01-23

Tylko dzieki zdecydowanej postawie srodowisk patriotycznych w Paryzu, jak,  Stowarzyszenie Obroncow Krzyza, Kolo SPK, Klub Mysli  Patriotycznej ,Klub Gazety Polskiej, oraz zwolennicy dzialan rządu Prawa i Sprawidliwosci  zdołali zablokować  kontrmanifestacją zmanipulowanych  ludzi KOD-u.   Obok polskiego konsulatu w Paryzu 23.01.16 w sobote KOD-owcy manifestowali  pod falszywym haslam „ w obrone zagrożonej wolności „. Demonstracje   KOD-u   niezrozumiale odbierali  francuzi. Jest to gra, szkalujaca dobre imie Polski i nowo wybrany demokratycznie rzad Rzecypospolitej poza granicami Polski.

PS.  Zobacz zdjecia w Galerii
 

data dodania: 2016-01-10

 10 styczeń br. był to dla nas wyjątkowy  dzień, w tym dniu obchodziliśmy dwa ważne wydarzenia, kolejna miesięcznica smoleńska oraz nasze spotkanie opłatkowe Radia Maryja które zostało poprzedzone Mszą św. Eucharystia w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i w intencji Radia Maryja i TV Trwam została odprawiona w  o godz. 11 tej  w kościele Wniebowzięcia NMP na Concorde w Paryżu. Mszy św.przewodniczył ks. inf. Stanisław Jeż w asyście proboszcza tutejszej parafii ks. proboszcza Wacława Szuberta i naszego gościa z Radia Maryja  ojca Jana Króla. Na naszą Eucharystie i spotkanie opłatkowe przybył  poseł PIS pan Andrzej Jaworski  i konsul pan Mariusz Michalak z żoną Anną i córeczką Kamilkom.Ołtarz przy którym sprawowana była Eucharystia udekorowany był świątecznie choinkami,szopką oraz naszymi dekoracjami związanymi z katastrofą smoleńską . Homilie nawiązująca do niedzieli  Chrztu Pańskiego, Radia Maryja i katastrofy smoleńskiej wygłosił nasz gości z Torunia ojciec Jan Król, kazanie było tak piękne i wymowne, że ojciec na zakończenie został wynagrodzony oklaskami. Msze św  naszą uświetnił swoim śpiewem chór Piast i jak każdego 10 miesiąca poczty sztandarowe.Eucharystie zakończyliśmy odśpiewaniem pieśni Bożę coś Polskę,nareszcie po tylu latach możemy śpiewać,,Ojczyznę Pobłogosław Panie ",Polska odzyskuje wolność pod rządami PIS. Po zakończonej Eucharystii osoby zapisane na spotkanie opłatkowe Radia Maryja przemieścili się do Domu Kombatanta który mieści się w Paryżu XVII na 20 rue  Legendre. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą którą poprowadzi ks.inf. Stanisław Jeż , dzieleniem się opłatkiem i składaniem sobie na wzajem życzeń,następnie zasiedliśmy do obiadu przygotowanego przez członkinie Stowarzyszenia Obrońców Krzyża.W przerwach miedzy posiłkami śpiewaliśmy kolędy była tez ożywiona dyskusja na temat obecnej sytuacji w Polsce, zabrał tez głos nasz gość ojciec Jan Król i poseł pan Andrzej Jaworski który w swoim wystąpieniu zapewniał nas ,że PIS się nie cofnie nawet o krok i będzie dalej przeprowadzało reformy które polakom obiecali, odśpiewany został tez nasz hymn narodowy.Spotkanie zakończyliśmy udzieleniem wywiadów dla Radia Maryja i odśpiewaniem sto lat dla ojca Jana Króla. Całe spotkanie przebiegało w ciepłej radosnej,rodzinnej atmosferze,wychodzący goście bardzo nam dziękowali za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania i zadawali pytania kiedy znów zorganizujemy jakieś spotkanie. Organizatorami spotkania było Stowarzyszanie Obrońców Krzyża i Stowarzyszenie Kombatantów koło Paryż. Na pewno zorganizujemy  spotkanie opłatkowe w przyszłym roku w miesiącu styczniu,o innych spotkaniach będziemy powiadamiać. W imieniu organizatorów bardzo dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego opłatka i wszystkim uczestnikom tego spotkania, naprawdę było to wspaniałe spotkanie.          

Przypominam wszystkim zainteresowanym ,że nasza kolejna Msza św.w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej zostanie odprawiona 10 lutego (środa ) o godz. 18.30 w kościele polskim Wniebowzięcia NMP na Concorde.Zapraszam serdecznie w imieniu organizatorów Stowarzyszenia Obrońców Krzyża.    
     
                                                                                                                                                  Maria Jolanta Dzwigała

PS.  Zobacz zdjecia w Galerii